گستره بهره برداری از دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر
نکاتی مهم هنگام خرید دستگاه برش لیزر
آوریل 2, 2018
دستگاه برش لیزر
کارآیی دستگاه برش لیزر
آوریل 2, 2018
نمایش همه

گستره بهره برداری از دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر

معرفی دستگاه برش لیزر

نگاهی به اطراف محل زندگی و کار خود، متوجه می شوید که تعداد قابل توجهی از اشیاء و اسباب، به کمک ماشین آلات خاصی ساخته و یا آماده ی استفاده شده اند. معمولا ماشین های سی ان سی از جمله دستگاه برش لیزر ، برای این منظور نقش بسیار خوبی ایفا می کنند. وسایل مذکور، ممکن است کاربردی بوده و شکل و مشخصات ظاهری آن به منظور کارآیی های گوناگون تعریف شده باشد. مانند صفحات و بدنه ی کیس کامپیوتر که سوراخ ها، شیارها و .. در قسمت های مختلف و اطراف آنها ایجاد شده و هر کدام فایده ی خاص خود را دارند. سوراخ ها برای تهویه مناسب و برخی شیارها و فرورفتگی ها و برجستگی ها نیز محل جای گذاری قطعات سخت افزاری و یا اتصال سیم ها هستند.


برخی دیگر از این اشیاء نیز جنبه ی کاربردی خاصی نداشته و به منظور تزئین یا تکمیل دکور اتاق یا دفتر کار مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا اگر به جعبه های فانتزی دستمال کاغذی یا برخی از لوازم التحریر و ابزار اداری دقت کنید، طرح و نقش ها و حکاکی و شیارهایی که فرم خاصی دارند را مشاهده خواهید کرد.

دستگاه برش لیزر

بخش قابل توجهی از این شیارها و حکاکی ها نیز توسط دستگاه برش لیزر که یکی از انواع دستگاه های سی ان سی هستند، بر روی این قطعات به وجود می آیند. با گسترش و تولید روز افزون این ابزار و اشیای کاربردی و تزئینی، متوجه میزان رو به رشد استفاده از دستگاه برش لیزر می شوید. به عبارت دیگر، از گذشته تا امروز، به نسبت افزایش لوازم خانگی، کامپیوتری، تزئینی و …، بالطبع بهره مندی از توانایی های ماشین آلات سی ان سی و برش لیزر نیز افزایش یافته است.
از همین رو، بدون شک برای فعالان در عرصه ی دکوراسیون داخلی نیز خرید و به کار گیری دستگاه برش لیزر اهمیت فراوان دارد. چرا که بخش قابل توجهی از قطعات، صفحات و بدنه های مورد استفاده در دکوراسیون منازل و دفاتر اداری و سالن های همایش و …، می توانند تحت عملیات دقیق این دستگاه تولید یا تکمیل گردد.
البته نباید فراموش کنیم که این روند رو به رشد، یک روند و ارتباط دو سویه میان محصولات تولید شده و دستگاه برش لیزر به حساب می آید. به این ترتیب که با افزایش انواع محصولات از این دست، برای آماده سازی آنها نیز تعداد بیشتری دستگاه برش لیزر به کار گرفته می شود، و بالعکس، با رشد بازار فروش و استفاده از این نوع ابزار و لوازم، زمینه برای استفاده ی بیشتر از دستگاه برش لیزر فراهم خواهد شد.

دستگاه برش لیزر و تبلیغات

با بررسی این موارد، می توان نتیجه گیری کرد که یک کارگاه کوچک در صورت خرید یکی از این نوع ماشین آلات، قادر خواهد بود نقش خود را در رفع نیاز صنایع مرتبط، ایفا کند. یکی از اصلی ترین حوزه های کاری در ارتباط تنگاتنگ با دستگاه برش لیزر و ماشین آلات مشابه، حوزه ی چاپ و تبلیغات است. به خوبی می دانیم که صنعت تبلیغات امروز، صرفا توزیع آگهی و اطلاع رسانی با استفاده از بنر و صفحات مجازی نیست. ابزار و لوازم کاربردی و تزئینی مانند قاب های کوچک، جعبه های فانتزی و … ، بخش مهمی از روش های تبلیغات در عصر نوین را متوجه خود کرده اند. به همین ترتیب، قسمت سخت افزاری و پشتیبانی این رویکرد، یعنی تهیه متریال مورد استفاده (چوب، فلز، سنگ، پلاستیک و …) از یک سو، و ماشین آلات شکل دهی این مواد از سوی دیگر، جایگاه مهمی در پیشبرد اهداف تبلیغاتی دارند.قیمت دستگاه برش لیزر

علاوه بر صنعت چاپ و تبلیغات ، یکی دیگر از صنایعی که در سال های اخیر، استفاده از دستگاه برش لیزر را جزو برنامه های توسعه ی خود قرار داده، صنایع مرتبط با پارچه و چرم هستند. فرم ها و نقوش گوناگونی که بر سطح انواع پارچه های دوخت لباس و مانتو ایجاد می گردند، همچنین برش کاری و حکاکی روی ورق های چرمی، برای دوخت کیف ها، کمربند ها و روکش کفش هایی که از جنس چرم باشد، نیاز به استفاده از دستگاه برش لیزر دارند.
در صنایع ماشین سازی و قطعه سازی نیز، نمی توان تاثیر مثبت دستگاه برش لیزر را نادیده گرفت. بدون عملیاتی که توسط دستگاه CNC و لیزر انجام پذیر هستند، تولید و ارائه ی محصولات و خدمات منطبق با نیاز بازار، مشکل و گاهی غیر ممکن می باشد.
یکی از مهم ترین حوزه های کار با انواع دستگاه برش لیزر، صنایع قالب سازی و مدل سازی است. این صنایع ارتباط تنگاتنگی با شاخه ی ماشین سازی دارند. اما خروجی نهایی آنها، بیشتر برای موارد حساس تر و دقیق تر است. به عنوان نمونه مدل هایی که قرار است برای ساخت و شکل دهی قالب های ریخته گری استفاده گردند، باید دارای دقت ابعادی بالایی باشند. با توجه به دو پارامتر سرعت و دقت (غیر از سیستم کنترل هوشمند) در عملکرد دستگاه برش لیزر، بهره برداری از چنین ماشین شگفت انگیزی برای کارفرمایان فعال در این گونه مشاغل، وسوسه انگیز و در برخی موارد گریز ناپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *