فروش دستگاه برش لیزر + قسطی

خانه    >   محصولات    >    دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر چیست و چه کاربردی دارد ؟

امروزه با پیشرفت فناوری تحولاتی در عرصه ی کار و صنعت رخ داده است که بسیار شگفت انگیز است و موجب تعجب می شود. ظهور تکنولوژِی های لیزری و پرتویی در صنعت یکی از این نمونه فناوری ها است. امروزه برش های لیزری بر پایه ی پرتو توانسته اند جایگزین برش های فیزیکی با ابزارهای سخت بشوند برش های لیزر یکی از تمیزترین برش هاست که دقت آن در حد میکرو است . در این مقاله قصد داریم تا به معرفی دستگاه برش لیزری و نحوه ی عملکرد این دستگاهها و انواع آن بپردازیم.

از جدیدترین جشنواره های فروش با شرایط خرید اقساط باخبر شوید

دستگاه برش لیزر چیست و چگونه کار می کند؟

برای آشنایی با دستگاه برش لیزر در ابتدا به معرفی برش لیزری میپردازیم . برش لیزر نوعی از فناوری است که در آن اشعه ی لیزر با فوکوس کردن بر روی نقطه ی مورد نظر، نیرویی بسیار قوی تولید کرده و سبب برش آن نقطه در سریعترین زمان و با کیفیتی بسیار عالی می شود . این پرتو آنقدر قوی است که می تواند قسمت مورد نظر را ذوب کند . دستگاه برش لیزر دستگاهی است در صنعت برش های نوین که بر پایه ی برش CNC است و برای برش قسمتهای مختلفی از انواع متریال مثل فلز، کاغذ و چوب و  پارچه و لوله ها … کاربرد دارد . روش کار دستگاه برش لیزری به این صورت است که اشعه ی لیزری از قسمت خروجی دستگاه بر روی  نقطه ی نشان داده شده ساطع می شود و در این حین قسمتی که برش خورده است ذوب یا تبخیر می شود و سپس با فشار گاز از سطح جسم برش خورده پاک می شود. نتیجه ی این کار ، برشی بسیار حرفه ای و شفاف است .

برای برش شکل هایی که روی سطوح است هد لیزر با دقت به صورت مسیر خطی برش را انجام می دهد. البته لازم به ذکر است که دستگاه برش الگوهای حرکتی مختلفی مانند دندانه ای، موتور خطی و… دارد که بسته به نوع طرح مورد نظر نوع حرکت اعمال می شود . برخی از اجزای دستگاه برش لیزر عبارتند از : هد تابش ، خنک کننده آبی، هد برش ، مسیر بازتابی، منبع تغذیه و مولد ، ژنراتور لیزر و کنترل پنل. دستگاه برش لیزر به قدری کاربردی و مفید است که برای برش های انواع فولاد ، طلا ، برنز و آلیاژ فلز، نقره و تیتانیوم استیل و … استفاده می شود. حتی برای برش های دو بعدی و سه بعدی در صنعت بهترین نوع برش استفاده از برش های لیزری است . 

انواع دستگاه های برش لیزر

دستگاه های لیزر بر اساس طول موج های متفاوتی که دارند می توانند برای منظورهای مختلف استفاده شوند.

انواع مختلفی از دستگاه های برش لیزر وجود دارد که با اسامی لیزر گازی ، لیزر شیمیایی، لیزر شیمیایی، لیزر رادیو اکتیو و لیزر جامد شناخته می شوند. از میان دستگاه های برش معرفی شده دو نوع در صنعت بیشترین استفاده را دارند که این دو لیزر جامد و لیزر گازی است که هر کدام از این دو نوع لیزر خود انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم. انواع دستگاه های برش لیزرکه پر کاربردترین و محبوب ترین در صنعت هستند عبارتند از :

لیزرهای گازی یا لیزرهای۲CO  : دستگاه های لیزرهای گازی دارای یک ناحیه ی فعال هستند که ترکیبی از چند ماده است . نوری که از لیزرهای گازی تابش می کند چون دارای انحراف طول موج بسیار پایینی است بسیار با کیفیت است . این دستگاه ها با استفاده از برق کار می کنند و احتیاج به ولتاژ بالایی دارند . گاز درون لوله ها در این دستگاه برش ترکیبی از هیدروژن، نیتروژن و هلیوم و دی اکسید کربن است . این نوع دستگاه لیزر برای برش، حکاکی و تضعیف ساختار اولیه  ماده بسیار مناسب است. این لیزرهای برای متریال چوب ، کاغذ، پارچه ، چرم، پلاستیک های آکریلیک، برشکاری های صنعتی بسیار مناسب است. در واقع برای برش های غیر فلزی کاربرد دارند.

لیزر فایبر یا فیبر: دستگاه برش از نوع لیزر فایبر نوعی دیگر از برش لیزری است که که برای برش فلزات کاربرد دارد و از طول موج کوتاهی برای برش استفاده می کند. این دستگاه برش هایی با دقت های بسیار بالا را انجام می دهد و دقت آن در حد ۰۲/۰ میلی متر است که دقت بسیار معنی داری است . لیزر برش فایبر برای برش لیزری استیل، آهن، پلاستیک ، حکاکی روی چوب و فلز ، برش ورق فلزات و لوله ها در بازه ی ضخامت ۳۰ میلی متر مناسب و کاربردی است . این دستگاه ها قیمت بالایی دارند ولی از نظر هزینه ی کلی بسیار مقرون به صرفه هستند. این دستگاه ها به دلیل حساسیت بالایی که دارند برای برش و حکاکی سطوح کوچکتر مناسب هستند.

لیزر nd-yag ,nd: yvo : این دستگاه های برش قیمت بسیار بالایی داشته و طول موج بلندتری دارندو این نوع دستگاه های برش برای استفاده ی نظامی و پزشکی مناسب است . فرکانسی که از این دستگاه خارج می شود مادون قرمز ترکیبی از سبز و آبی است و عملکردهای متفاوتی را ایجاد می کند. لیزر nd  برای زمانی استفاده می شود که تضعیف ماده و قدرت تکرارکنندگی بالا مورد نظر است. اما لیزر yag برای زمانی مناسب است که تضعیف ماده همراه با حکاکی روی قطعه فلز با قدرت بسیار بالا مد نظر است کاربرد دارد. به طور کلی این دستگاه برش لیزری برای حکاکی روی سرامیک و فلز کاربردی است . 

مشخصات فنی دستگاه برش لیزر ۱۴۱۰

نتیجه گیری

هر سه نوع دستگاه برش لیزر معرفی شده جز لیزرهای بسیار پر کاربرد و مهم در صنعت هستند و هر سه نوع این دستگاه برش ها برای جوشکاری هم مورد استفاده قرار می گیرند . اگر شما هم به عنوان صاحبان کسب و کارها و صاحبان صنایع احتیاج به مشاوره ی تخصصی و انتخاب و خرید دستگاه برش لیرزی دارید، پیشنهاد می کنیم با سایت لیزر پارت در ارتباط باشید و از مشاوره های تخصصی و خرید بهترین گزینه بهره مند شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس درج شده در سایت تماس بگیرید. 

دریافت قیمت دستگاههای برش لیزر و شرایط اقساط ۱۴۰۲

تجربیات تعدادی از مشتریان که به موفقیت رسیده اند

بهترین شرایط اقساط برای خرید دستگاه های برش لیزر